Przyjęcie w stylu Pięćdziesięciu twarzy Greya

Już za chwileczkę, już za momencik w polskich kinach pojawi się „Nowe oblicze Greya”. Zarówno film, jak i książka od samego początku wzbudzały wiele skrajnych emocji. Od zachwytu i przełamania tabu związanego z erotyzmem kobiet, po gniot i słabe porno dla mamusiek. Pomimo wszystkich negatywnych opinii, zarówno książka, jak i film zyskały wielu fanów i stały się bestsellerem na całym świecie. Czy Grey i jego życie warte jest chwili Waszej uwagi? Już nie nam to oceniać. Fakt jest jednak taki, że nie znamy osoby, która by chociaż raz o nim nie słyszała.

W trzeciej części trylogii główni bohaterowie stają przed ołtarzem, aby powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Na trailerze filmu możemy zobaczyć niewielki fragment z uroczystości. Całe przyjęcie będzie zorganizowane z rozmachem i przepychem, w stylu glamour. I tutaj zaczyna się szaleństwo… kwestią czasu będzie to, kiedy najmodniejsza stanie się suknia, którą miała na sobie Anastasia w dniu ślubu. Przypuszczamy, że podobnie będzie z dekoracjami czy bukietem ślubnym. Ponieważ kochamy stylizować wszelakie imprezy, a uroczystości weselne w szczególności, postanowiliśmy podjąć wyzwanie i zaproponować Wam dekorację „w stylu Greya”. Co prawda nie dysponujemy takim budżetem jak twórcy filmu, ale wyobraźnią i kreatywnością nie ustępujemy autorce książki.

Zatem do dzieła!

Zależało nam na tym, aby nasza stylizacja była elegancka i nawiązywała do najbardziej charakterystycznych motywów z filmu, a jednocześnie nie była wulgarna i wyzywająca. Całą wizję postanowiliśmy oprzeć na trzech podstawowych kolorach – czerni, którą kochamy, bieli oraz odcieniach szarości – również srebra.

Nasz stół nakryliśmy czarnym obrusem, na który nałożyliśmy srebrne bieżniki dodające elegancji całej dekoracji. Biała zastawa stołowa nadaje lekkości, jest ponadczasowa, pasuje zarówno do wnętrz sal jak i imprez w plenerze. I najważniejsze, nigdy nie wychodzi z mody.

grey stół

Jednym z elementów, który kojarzy nam się z książką jest klucz – klucz do „pokoju zabaw”. To właśnie z niego postanowiliśmy zrobić obrączki na serwetki. Taki klucz równie dobrze może być połączony z winietką przypisującą miejsce przy stole konkretnej osobie.

grey klucz serwetka

Każdy stół musi posiadać swój numer, dzięki czemu organizatorom łatwiej jest zapanować nad porządkiem, a gościom ułatwi odnalezienie właściwego miejsca. Pomyśleliśmy o srebrnych ramkach na zdjęcia, które można dodatkowo przystroić kwiatami lub innymi smaczkami z Greya.

grey numer stołu

Dochodzimy do dekoracji florystycznej stołu. Przedstawiamy dwie różne wizje pasujące do tematu głównego imprezy.

Pierwsza z nich – kompozycja niska – pasująca do stołów podłużnych, utworzona jest na bazie białych goździków, białej frezji i lekko kremowej eustomy. Wzbogacona jest szarą brunią, lnem i szarozielonym eukaliptusem.

grey kompozycja niska

Druga propozycja – wysoka – to kompozycja, która idealnie pasuje do stołów okrągłych. Do jej utworzenia wykorzystaliśmy wysoki wazon, wypełniony srebrną rafią i brokatowymi kulkami. Element kwiatowy tworzą ukwiecone gałęzie wiśni, niestety z powodu zimy sztuczne, ale o dziwo wyglądające niemalże jak żywe, a także srebrne gałęzie wierzby mandżurskiej. Każda z wykonanych kompozycji jest elegancka i co najważniejsze, w żaden sposób nie będzie przeszkadzać w konwersacji podczas przyjęcia.

grey kompozycja wysoka

A co jeszcze Wam kojarzy się z Greyem? Na początek trzy rzeczy…

Pierwsza to srebrny krawat, w naszej stylizacji wykorzystany jako ozdoba krzeseł.

grey krawaty

Druga to skórzany rzemień nawiązujący do pejczy.

Trzecia z kolei to piórka, które kojarzą nam się z lekkością, stanem zakochania, romantyzmem, a więc „kwiatkami i serduszkami”.

Dwa ostatnie elementy postanowiliśmy wykorzystać w bukiecie Panny Młodej, który naszym zdaniem wygląda delikatnie i uroczo. Takie same kwiaty, które użyliśmy w kompozycji niskiej zdobiącej stoły gości, wzbogaciliśmy szarymi piórkami i szarym rzemieniem. Łodygi kwiatów obwinęliśmy czarnym rzemieniem, który nadał całości pazura i elegancji, a także znacząco poprawił uchwyt wiązanki. Nie dość, że bukiet pięknie wygląda, to jeszcze idealnie leży w dłoni, nie ślizga się, nic w nim nie przeszkadza. Zakochaliśmy się w nim!

grey bukiet pm 1

grey bukiet pm 2

Na koniec zostawiliśmy nasze perełki! Udało się nam stworzyć bardzo prosty, ale niezwykle szykowny i elegancki wzór zaproszenia. Podstawą jest czarny papier z drobinkami srebrnego brokatu i srebrna wstążka.

grey zaproszenia

Do zaproszeń nawiązują nasze prezenty dla gości. Maski to czwarty element mocno nawiązujący do Greya. Zapakowane są w czarne pudełka przewiązane wstążką i wykonane z tego samego materiału co zaproszenia. Dlaczego maski? Wyobrażamy sobie to tak…. Każdy gość opuszczający przyjęcie otrzymuje tajemnicze pudełeczko. W nim oprócz srebrnej maski dla kobiety lub czarnej dla mężczyzny znajduje się bilecik z treścią np. „Spotkajmy się za rok o tej samej porze na balu maskowym w Cafe Moliere”.

Poczuliście tą atmosferę tajemnicy i zmysłowości?

grey maski

„Naszym celem jest sprawianie przyjemności”. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć ten cel.

Odpowiedz

Your email address will not be published.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com